Festiwal „Pestka ma kota na punkcie zwierząt”

19-20 listopada 2011r. w Centrum Handlowym Pestka w Poznaniu odbył się Festiwal „Pestka ma kota na punkcie zwierząt”. Brały w nim udział fundacje i stowarzyszenia ratujące psy, koty i konie oraz kilka psich szkół z Poznania. Radosnego Psa reprezentowały 3 kobiety: Dobrochna Otlewska, Joanna Nosila oraz Paulina Konieczna.

Akcja miała na calu zebranie karmy dla bezdomnych zwierząt, zachęcenie do adopcji psów i kotów ze schronisk oraz pokazanie budowy ciepłych, styropianowych domków dla kotów na zimę („koci deweloper”). Oprócz tego można było obejrzeć wystawę zdjęć zrobionych przez opiekunów zwierząt z poznańskiego Zoo, pokazy kotów rasowych oraz psiej mody. W licznych konkursach można było wygrać ciekawe i cenne nagrody: od legowiska czy ubranka dla psa po zaproszenie do zwiedzenia ogrodu zoologicznego „od zaplecza”, czy uczestnictwa w kursie podstawowym ze swoim psem w naszej szkole.

Przy stoisku szkoły Radosny Pies można było zasięgnąć porady behawiorysty oraz szkoleniowca, a także kupić swojemu pupilowi smakołyki, gryzaki, zabawkę, szelki, smycz i inne akcesoria.