O mnie

Dobrochna Otlewska – trener, behawiorysta

O pracy z psami myślałam od lat młodzieńczych. W 2006 roku poczyniłam pierwsze kroki ku spełnieniu mych planów. Rozpoczęłam wtedy studia podyplomowe z Psychologii Zwierząt na SWPS w Warszawie. Następnie w 2010 roku był kurs trenerski Alteri, a w kolejnym instruktorski. Od 2011 roku zaczęłam uczestniczyć w różnych seminariach i warsztatach. W 2013 roku zaczęłam (bardzo rekreacyjnie) trenować agility i frisbee, w związku z tym zaczęłam jeździć również na seminaria i warsztaty poświęcone tym sportom.

W 2016 roku stwierdziłam, że czas najwyższy poczynić kolejny krok. Zrobiłam wtedy dwie rzeczy – poszłam na kurs behawiorystów COAPE, uzyskując dyplom z oceną „A” oraz uczestniczyłam w pierwszych klasach komunikacji prowadzonych przez Talking Dogs. Nie był to dla mnie łatwy wyjazd, jednak zdecydowanie chciałam więcej. Wybrałam się na kolejne klasy i kolejne. To było to, co najbardziej odpowiadało mi w pracy z psami – komunikacja, dbanie o ich emocje, wspieranie, zrozumienie, relacja, akceptacja. Z tych powodów w 2018 roku zrobiłam kurs trenerski Talking Dogs. Również w 2018 roku odbyły się pierwsze w Polsce 7-dniowe klasy socjalizacji prowadzone przez Federico Bettoni, które okazały się przełomowe dla mnie i dla relacji z moim psem. Moje postrzeganie psów weszło na nowy, lepszy poziom 🙂

Cały czas się rozwijam i nie mam zamiaru przestać 🙂

Prywatnie mam narzeczonego, dwie córeczki i dwa psy rasy flat coated retriever – Melman i Pyra. Miałam też kundelki, westie (przeżyła 17 lat!) i amstaffa. Przez nasz dom przewijały się też psy szukające domu.